V termínu 1.-4. 9. 2022 se konalo v estonském Tallinnu Mistrovství světa v rybolovné technice. České reprezentaci mužů a žen se podařilo zopakovat historický úspěch z loňského roku v počtu získaných medailí. Naši závodníci vybojovali celkem 34 medailí, a to 15 zlatých, 9 stříbrných a 10 bronzových.

V devítičlenném reprezentačním týmu České republiky nemohli chybět ani zkušení závodníci a písečtí rodáci, sourozenci, Kateřina a Jiří Markovi, kteří dlouhodobě patří ke špičce českého sportovního žebříčku. 

Kateřina jako jedna z nejlepších a nejúspěšnějších závodnic historie na tomto šampionátu dominovala a získala celkem čtyři tituly mistryně světa (v jednotlivých disciplínách: D2 moucha dálka, D5 zátěž dálka jednoruč , D9 multi dálka obouruč a v celkovém hodnocení družstev) a dva tituly vicemistryně světa ( v jednotlivých disciplínách: D8 multi skish a v celkovém hodnocení sedmiboje žen. Přidala také dvě bronzové medaile z celkového pětiboje žen a z individuální disciplíny D1 moucha skish.

Pro Jiřího první závodní den světového šampionátu nezačal nejlépe, nicméně v průběhu druhého dne vyrazil všem účastníkům mistrovství dech, když suverénně ovládl disciplínu 8.multi skish, a s obrovským časovým náskokem nad ostatními závodníky získal titul mistra světa a obhájil tak svůj post z minulého roku! Jiří si tak z MS odváží zlato z disciplíny D8 multi skish, ke které vybojoval ještě nádherný bronz z disciplíny D4 zátěž skish.

Gratulujeme a přejeme Kateřině a Jiřímu další fantastické výkony i v budoucích letech.