Disciplína č. 1 skish moucha

Závodník stojí na vyvýšeném pódiu s muškařským prutem, šňůrou a návazcem. Umělou muškou, která je součástí návazce se trefuje do 5 terčů naplněných vodou, postavených ve vzdálenosti od 8-13 metrů. Hody závodníka se dělí na suché a mokré. U suchých hodů se nesmí šňůra dotknout země a závodník trefuje terče v pořadí 2x 3-1-4-2-5. U hodů mokrých smí být šňůra stahována pouze na zemi a není při nich povolen žádný mezihod. Mokré hody v pořadí 2x 1-2-3-4-5. Zásah se hodnotí 5 body, maximální možný výsledek je 100 bodů a časový limit na disciplínu je 5 minut 30 vteřin.

Disciplína č. 2 moucha dálka

Závodník stojí na vyvýšeném pódiu a pomocí muškařského prutu, navijáku, schválené šňůry a vlasce se pokouší dohodit do předepsané výseče co nejdál. Minimální délka šňůry je 13,5 metru o max. hmotnosti u žen 34 g, u mužů 38 g. Na konci takto předepsané šňůry musí být umístěn návazec dlouhý min. 180 cm, max. 3 metry a konec návazce musí doplňovat umělá muška bez háčku v bílé, červené, nebo žluté barvě. Disciplína se hodnotí součtem dvou nejdelších hodů a maximální výsledek není nijak omezen, časový limit na disciplínu je 5 minut.

Disciplína č. 3 arenberg

Závodník má k dispozici krátký jednoruční prut o min. délce 137 cm, max. délce 250 cm s klasickým smekacím navijákem a 7,5 gramovou zátěž ve tvaru souměrné kapky. Arenberg je zelená čtvercová plachta z látky nebo umělé hmoty s 5 soustřednými kruhy. Střed tvoří plochý černý terč o průměru 0,75 m. Pět startovišť je rozmístěno kolem terče v úhlu 90°. Startoviště jsou označena startovním prkénkem od vzdálenosti 10-18 metrů.  Na každém startovišti se hází dvakrát a na každé vzdálenosti se hází jiným způsobem.

Startoviště 1: vzdálenost 10 m kyvadlový hod pod rukou

Startoviště 2: vzdálenost 12 m stranový hod z pravé strany

Startoviště 3: vzdálenost 18 m hod přes hlavu

Startoviště 4: vzdálenost 14 m stranový hod z levé strany

Startoviště 5: vzdálenost 16 m libovolný hod

Zásah černého středu se hodnotí 10 body. Od středu se body sestupně snižují. Disciplína se tedy hodnotí 10, 8, 6, 4, 2 body, podle toho jaký kruh závodník trefí. Maximální počet je 100 bodů a časový limit na disciplínu je 5 minut včetně přesunu závodníka mezi stanovišti.

Disciplína č. 4 skish zátěž

Závodník má k dispozici krátký jednoruční prut o min. délce 137 cm, max. délce 250 cm s klasickým smekacím navijákem a 7,5 gramovou zátěž ve tvaru souměrné kapky. Háziště pro disciplínu zátěž skish se skládá z 5 žlutých terčů o průměru 0,76m. Přední okraj terče ve výšce 5 cm a zadní okraj ve výšce 17 cm nad zemí. Terče jsou umístěny vedle sebe ve vzdálenosti od 10 do 18 metrů. Na každý terč závodník hází 2x a to ve dvou sledech. Technika hodu je libovolná, ale upřednostňují se hody „přes hlavu“. Zásah terče se hodnotí 5 body a maximálně může závodník získat 100 bodů. Časový limit pro disciplínu zátěž skish je 8 minut včetně přesunu závodníka mezi stanovišti.

Disciplína č. 5 zátěž dálka jednoruč

Závodník má k dispozici prut o maximální délce 250 cm s klasickým smekacím navijákem a 7,5 gramovou zátěž ve tvaru souměrné kapky. Minimální průměr vlasce je 0,18mm (bez tolerance směrem dolů). Na vlasec musí navazovat předvaz o průměru min. 0,25 mm. Délka předvazu  je určená podle délky prutu. Výseč pro disciplínu zátěž dálka, odpovídá výseči oštěpařské. Každý závodník má k dispozici 3 hody, které je třeba provést ve 3 cyklech. Styl házení je libovolný, ale prakové hody nejsou povoleny. Na jeden hod má závodník časový limit 60 sekund. U disciplíny se hodnotí jen nejdelší hod. Maximální počet bodů není omezen. 1 m = 1,5 bodu.