Mistrovství České republiky v rybolovné technice (Casting sport) 2018

Ve dnech 22. – 24. 6. 2018 proběhlo v Kroměříži mistrovství České republiky mužů a žen v rybolovné technice (casting sportu). Závodníci změřili své síly individuálně ve všech devíti disciplínách rybolovné techniky, v celkových vícebojích a v kategorii družstev jednotlivých územních svazů ČRS. Jednoznačně nejúspěšnější závodnicí celého mistrovství byla písecká rodačka Kateřina Marková, členka družstva žen JčÚS a obhájkyně prvenství z minulých let. Celý závod byl rozdělen do dvou soutěžních dnů a hned v pátek byla na programu disciplína ” multi dálka obouruč “, kde se Kateřině dařilo a ze své neoblíbené disciplíny si odvezla bronz hodem 78,68 metru. Sobotní ráno ale Kateřina odstartovala ve velkém stylu a  disciplínu číslo 1 “muška skish” suverénně vyhrála s výsledkem 100 bodů a časem 1:49 min. Dle programu závod pokračoval disciplínami “zátěž Arenberk”, a “zátěž skish”, kde Kateřina vybojovala 2. a 1. místo s krásnými výsledky 90 a 100 bodů v perfektním čase.  První dálkovou disciplínou dne, byla “muška dálka jednoruč” kde si  hodem 45,94 metru Kateřina zajistila druhé místo.

Další a poslední zlatou medaili z jednotlivých disciplín si Kateřina vybojovala v její velmi oblíbené disciplíně “multi skish” s krásným výsledkem 95 bodů a časem 3:44 min.

Pomyslnou třešničkou na dortu byl “zlatý tripl” v podobě 1.místa z celkového pětiboje, sedmiboje a družstva žen.(Ženské družstvo ve složení Kateřina Marková a Kateřina Roblová dominovalo a již po několikáté v uplynulém desetiletí mohla děvčata slavit titul mistryň ČR)

Celkem si Kateřina z celého mistrovství odvezla 6 zlatých, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

GRATULUJEME A PŘEJEME MNOHO ÚSPĚCHŮ NA MISTROVSTVÍ SVĚTA!