Ve dnech 29. 11. – 1. 12. 2019 proběhl na výstavišti v Českých Budějovicích – Jihočeský rybářský veletrh 2019. Do haly T1 se sjelo plno zajímavých rybářských vystavovatelů a rybářských osobností např.  mnohonásobná mistryně světa, držitelka světového rekordu a reprezentantka ČR v CASTING SPORTU Kateřina Marková. Páteční a nedělní den zasvětila Kateřina prezentaci casting sportu široké rybářské veřejnosti. Zájemcům o vyzkoušení pomohla Kateřina s co nejlepším zacílením černého castingového terče o průměru 75 cm. (obvyklá závodní házecí vzdálenost se pohybuje od 10 do 18m) Samozřejmě nemohla chybět ani bohatá výstava pohárů a medailí, které Kateřina v posledních letech posbírala po celém světě na mistrovstvích světa a jiných závodech.

A co se dělo v sobotu?

Sobotní den na výstavišti v Českých Budějovicích patřil především CZECH INDOOR CUPU v CASTING SPORTU. Do haly T2 se sjeli ti nejlepší závodníci a závodnice z celé České republiky, Rakouska, Německa a Švýcarska, aby zde poměřili svou aktuální formu ve dvou náročných disciplínách Casting sportu. Konkrétně se jednalo o arenberg a zátěž skish. 

Většina závodníků ještě před slavnostním zahájením závodu věnovala několik posledních desítek minut poctivé přípravě a poslednímu tréninku před startem. Slavnostního zahájení se ujal hlavní pořadatel a ředitel celého závodu pan Jiří Marek ml., který závodníky přivítal, upřesnil několik technických informací a hlavně popřál všem zúčastněným skvělé výkony. V 8:30 závod začal a první závodníci si do svých bodovacích průkazů začali připisovat lepší i horší výsledky. Ti zkušenější se zvědavými pohledy účastníků výstavy nenechali rozhodit a připsali si skvělé výkony. V průběhu sobotního dopoledne s přibývajícími výsledky bylo čím dál tím víc jasné kdo postoupí do velkého finále. Mezi šest nejlepších juniorů se do velkého finále probojovali: Sepekář Milan, Humpál Vojtěch, Luxa Josef ml., Bílková Kateřina, Nejdl David a Radouch Martin. Těchto šest českých závodníků nedalo konkurenci z okolních států šanci a dopředu bylo jasné že triumf v kategorii juniorů získá český závodník. Finálová šestice kategorie dospělých byla o poznání pestřejší. Do finále se probojovali dva rakušané, jeden švýcar a tři čeští reprezentanti. Jmenovitě: Spáčil Tomáš, Luxa Josef, Zinner Christian, Luxa Jan, Kläusler Markus a Lay Gerhard. 

Jako první atmosféru finále okusili junioři. Po nervydrásajícím úvodu a chybách soupeřů začalo být očividné že si za suverénním vítězstvím jde Nejdl David. David v čase 2 minut a 30 vteřin zvládl přesně zacílit všech 20 hodů a s plným počtem 100 bodů ve finále obsadil první příčku. Na druhém místě s jednou chybou se umístil Humpál Vojtěch, těsně pronásledovaný Kateřinou Bílkovou, která se shodně jako Vojta dopustila jedné minely. 

Vše nasvědčovalo tomu že ve finále kategorie dospělých nás čeká ještě větší drama. A bylo tomu tak. Napětí se dalo krájet až do posledního okamžiku. Dlouhou dobu to vypadalo na suverénní vítězství švýcarského závodníka Markuse Kläuslera. Ten se však čtyři hody od konce dopustil chyby a pro vítězství si famózně došel domácí závodník a dlouholetý reprezentant ČR Luxa Josef. Josef v průběhu finále sebejistě a s plným počtem 100 bodů roztleskal českobudějovické výstaviště. Aby toho nebylo málo tak druhé místo také s plným počtem 100 bodů uzmul jeho bratr, čerstvý mistr světa v pětiboji mužů z letošního roku Luxa Jan. Na stupních vítězů tuto bratrskou dvojici doplnil jejich kolega z reprezentace ČR Spáčil Tomáš, který však ve finále vyrobil jednu drobnou chybku, která ho i přes nejrychlejší čas stála potencionální vítězství.

Vítězům gratulujeme.

Rád bych poděkoval celému realizačnímu týmu ČRS MO Písek, který se ve spolupráci s DDM Písek a Výstavištěm České Budějovice postaral o precizní a kvalitně připravený závod. Děkujeme

Autor: Jiří Marek ml.